Projekt „Łosoś i spółka – kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego”

„Łosoś i spółka – kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego” to projekt dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014–2020, IV Oś priorytetowa Naturalne otoczenie człowieka, Działanie 4.5 Kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody przez edukację. Celem projektu jest kształtowanie świadomości prośrodowiskowej dotyczącej różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczną wartością̨ ekosystemów. Ideą projektu jest również aktywizacja i integracja młodzieży wokół idei zrównoważonego rozwoju poprzez wzrost świadomości ekologicznej. Podczas warsztatów realizowanych na terenie przedszkola, dzieci zapoznają się z różnymi gatunkami ryb zamieszkujących rzeki przymorskie woj. zachodniopomorskiego oraz bioróżnorodnością dolin rzecznych. W trakcie trwania warsztatów wykorzystywane będą wydane w ramach projektu książeczki-kolorowanki edukacyjne „Łosoś i spółka” oraz „Podwodne przygody węgorza Grzegorza”. Każde z dzieci otrzyma koszulkę edukacyjną z logo programu oraz kolorową grafiką. W trakcie warsztatów, dzieci będą uczestniczyły w grze „Łososiowa przygoda” i „Węgorze na szlaku”, które będą uzupełnieniem/rozwinięciem książeczek. Tłem gry będzie dorzecze rzeki Parsęty i Regi, na której dzieci wspólnie z edukatorem będą zaznaczały różne przeszkody, które mogą napotkać ryby podczas swojej wędrówki, charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt występujące w dolinach rzecznych i inne ciekawe informacje. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymają koszulki oraz książeczki edukacyjne.

Więcej informacji na temat programu oraz warunków uczestnictwa na stronie.

Przedszkola, które odwiedziliśmy w ramach projektu!


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52