Spotkania w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski zrealizowane przez Fundację Green

Za nami już wszystkie spotkania w ramach Programu Społecznik 2019-2021 – Program Marszałkowski realizowane przez Fundację Green pn. „Społeczność działkowców miasta Szczecina i powiatu polickiego – wspólnie dla zdrowego ekosystemu”.

Indywidualne spotkania z działkowcami na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych odbyły się w dniach 19 i 20 września 2020 r.
Odwiedziliśmy działkowiczów:
1) Rodzinny Ogród Działkowy „Leszczyniec”, ul. Senna b/n
2) ROD „Skarbówka” ul. F. Chopina 120
3) Ogródki Działkowe ul. Dąbrowskiego 5

Wszyscy uczestnicy indywidualnych spotkań pozyskali od nas  wiedzę na temat możliwości zapobiegania skutkom nadmiernej chemizacji stosowanej w produkcji roślinnej, a także o rodzajach skutecznych alternatyw dla chemicznych środków ochrony roślin.

Uczestnicy chętnie wymieniali się z nami doświadczeniami związanymi z produkcją i stosowaniem własnych, naturalnych wyciągów z roślin, kompostów, mieszanek roślinnych oraz mikrobiologicznych.

Upominki w postaci preparatów biologicznych do upraw dla wszystkich uczestników indywidualnych spotkań były dodatkowym, miłym akcentem.

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR