EKO-dzieci – największy skarb na Ziemi. Społecznik na lata 2022-2024 – Program Marszałkowski

Program zainicjowany przez
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Fundacja Green w terminie 2022-07-17 – 2022-09-30 realizuje projekt dofinansowany z Programu Społecznik 2022-2024 – Program Marszałkowski.

EKO-dzieci – największy skarb na Ziemi!

Projekt polega na podnoszeniu ekologicznej świadomości wśród dzieci w wieku 6 lat ze Szczecina i  pow. polickiego. Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat. Świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza. Projekt ma na celu pozytywne nastawienie dzieci do treści przyrodniczych poprzez zaprezentowanie ich w sposób interesujący, ucząc poprzez zabawę pozytywnego podejścia do zagadnień związanych z ekologią.
Działania projektowe skierowane są do grupy 500 dzieci uczęszczających do zerówek, które w następnym roku zaczną edukację w szkole podstawowej.
W ramach projektu zostanie opracowana i rozdystrybuowana w szkołach i placówkach przedszkolnych książeczka edukacyjna, która w przystępny sposób, poprzez zabawę, wprowadzi dzieci w zagadnienia związane ze zjawiskami przyrodniczymi w najbliższym środowisku, zrozumienie znaczenia czystego powietrza dla zdrowia roślin, zwierząt i ludzi, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zmiany w środowisku, których sprawcą jest człowiek, uświadomienie dzieciom problemu opakowań, rozwijanie zainteresowań dzieci źródłem pochodzenia żywności, umiejętność wyboru (wspólnie z rodzicami) zdrowej żywności, wyrabianie przekonania, że surowce naturalne trzeba oszczędzać, zbierać surowce wtórne, rozumienie znaczenia energii słonecznej i jej wpływu na rozwój roślin, dostrzeganie sposobów oszczędzania energii elektrycznej w codziennym życiu.
Książeczki będą wykorzystane przez nauczycieli/wychowawców jako wsparcie nauczania ekologicznego w placówkach lub dzieci zabiorą je do domu, przez co pośrednio odbiorcami zadania staną się rodzice.
#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35